Дослідження астероїдів - об'єктів космічних місій

Порівняння результатів предполітних досліджень астероїдів з результатами, отриманими в ході виконання космічної місії, - важливий етап перевірки і розвитку методів дистанційного зондування тіл Сонячної системи.

Астероїд 21 Лютеція

За результатами наземних спостережень астероїда 21 Лютеція було показано, що 1) форма астероїда - неопуклого, швидше за все через велику кратера в північній півкулі, а поверхня - неоднорідна, що пов'язано з відмінностями в морфології поверхні; 2) принаймні частина поверхні покрита дрібнозернистим реголітом з розмірами частинок менше 20 мкм; 3) найбільш близькими метеоритними аналогами речовини поверхні Лютеції є особливі типи вуглистих хондритів або астероїд має мінералогію, що не представлену серед відомих метеоритів. Ці результати були представлені в статті, опублікованій в червні 2010 р.

Belskaya I.N., Fornasier S., Krugly Yu.N., Shevchenko V.G., Gaftonyuk N.M., Barucci M.A., Fulchignoni1 M., Gil-Hutton R. (2010). Puzzling asteroid 21 Lutetia: our knowledge prior to the Rosetta fly-by. Astron. Astrophys. 515, p. A29-A37. pdf

Отримані космічним апаратом «Rosetta» Європейського космічного агентства дані під час підльоту до астероїда Лютеції 10 липня 2010 року засвідчили висновки, зроблені в статті за результатами наземних спостережень.

а) б) в)

Зображення північної півкулі Лютеції (а), де добре видно великий кратер, за розмірами можна порівняти з радіусом астероїда (50 км) і різних структур на поверхні Лютеції (б, в) з роздільною здатністю близько 60 м.