Параметри обертання астероїдів

Методи визначення періодів обертання за спостереженнями кривих блиску (тобто по залежності варіацій блиску тіла від часу) добре відпрацьовані, а нові технічні можливості (застосування ПЗС камер) дозволяють отримувати достовірні результати з використанням невеликих телескопів. Тривалі спостереження з отриманням повних кривих блиску при різних кутах аспекту дозволяють визначити також координати полюса астероїда і побудувати його модель. Отримання розподілу швидкостей обертання, форми, орієнтації осей обертання астероїдів в залежності від їх розмірів має дуже важливе значення для розуміння процесів еволюції пояса астероїдів і всієї Сонячної системи в цілому. Особливо цінну інформацію про фізичні характеристики астероїдів дають спостереження подвійних систем, з яких можна визначити масу і щільності тел.

Частина наших спостережень проводиться в рамках міжнародної програми пошуку подвійності серед малих астероїдів головного пояса Photometric Survey for Asynchronous Binary Asteroids .

Список астероїдів, для яких плануються спостереження або спостереження вже проведені, але дані не опубліковані, представлений в розділі Спостереження.